DALŠÍ KURZY POSLUŠNOSTI BUDOU ZAČÍNAT V PRŮBĚHU DUBNA 2018

.... ale ještě předtím

VEM VEN PSISKO (1) 

(série socializačních procházek pro psy)
Všechny Vás zvu na první jarní socializační procházku.
SRAZ v pátek 23.3.2018 v 16:00-17:30 na cvičáku na Hovězí.
Předpokládaný konec kolem 18 hod. 
Účast neomezena.
Půjdeme okruh cvičák-Hovězí náměstí –Dubčí 1, Dubčí 2 a po cyklostezce zpátky.

 

Počasí zařízeno 

 

V sobotu 7.10. v 8:30 se bude konat na našem cvičáku na Hovězí, seminář s Václavem Ullverem (poslušnost, stopy,obrana), vhodný i pro štěnata a začátečníky. Zájemci hlaste se telefonicky 606620458

AGILITY pondělí a čtvrtek (I.skupina 16:00-18:00 , ll.skupina 18:00-20:00)

ŠKOLKA PRO ŠTĚŇATA ( 3-12 měs.)

  • I. turnus (8 lekcí, max 6 psů ) 7.3. -16.5. 2017 , 16:00 -17:30 - PLNO

  • II. turnus (8 lekcí, max 6 psů ) 4.4.- 20.6. 2017 , 18:00-19:30 - PLNO

  • III. turnus (8 lekcí, max 6 psů) 30.5.-8.8. 2017 ,  16:00-17:30 - PLNO

  • IV. turnus (8 lekcí, max 6 psů) 22.8. - 31.10.2017, 16:00-17:30 -PLNO

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE (soukromá lekce jednotlivce nebo celé skupiny, řešení problémových chování jednotlivce, výchova, výcvik)

POSLUŠNOST ZAČÁTEČNÍCI (12 měs. a více)

SOCIALIZACE PEJSKŮ (vždy po skončení školky, i pro nekurzisty)

Na výcvik je nutné se přihlásit předem - KONTAKT

Důležitá je SOCIALIZACE PSA

Než se pustíte s pejskem do jakéhokoliv cvičení, je třeba jej řádně socializovat (začlenit do společnosti). Čím dříve začnete, tím lépe pro Vás i Vašeho psa. Začít není nikdy pozdě, ale u staršího pejska už mohou být utvořeny špatné psychologické návyky, které se mohou  hůře odbourávat. Proto neopomínejte na správnou socializaci již v útlém věku, jinak si můžete založit na řadu problémů, např.: špatně socializovaný pes bývá bázlivý,  nervózní, agresivní (skrytý strach) ,hyperaktivní,  reaguje neúměrně (kouše, utíká) , nemá ochotu spolupracovat,  je nebezpečný sám sobě i okolí.

Jak správně socializovat psa:

Co nejvíce s ním od mala chodit mezi lidi a ostatní zvířata. Mezi neagresivní psy a socializovaná štěňata. Začlenit jej do dění rodinného kruhu. Zvykat na různá prostředí (ruch města, les, vnitřní prostranství, cestu autem a jinými dopravními prostředky) Zvykat na všechny možné zvuky (ohňostroj, střelba , bouřka,hlasy,potlesk,auta, sekačka,zvonek, vystřelující deštník,berle, myčka) . Často na psa mluvte , ve chvíli nejistoty jej povzbuďte, protože opora a sebevědomí páníčka je pro psa vzorem chování, především v situacích zatěžujících psychiku psa. Veškeré požadované chování chválit a odměňovat. Když se pejsek bojí, nekonejšit, nebrat na ruce, být vklidu ,tvářit se sebevědomě a optimisticky. Postupně vystavovat pejska situacím, kterých se bojí, ale k ničemu jej nenutit. Odměnit, když je klidný, zkoumavý.  Zvykat na vodítko a obojek, kontrola uší,očí,stříhání drápků, kartáčování, trimování a celková manipulace se psem. Nechat pejska chodit po různém povrchu. Ale také nezapomeňte štěněti dopřát volný pohyb bez vodítka  je to důležitý pro jeho vývoj, ovladatelnost i na vytvoření si vazby na vás. Nechat jej hrát si s ostatními psy , aby poznali , co znamenají různé signály a postoje jejich těla. Zkrátka čím více nových věcí a situací štěněti ukážete, tím lépe a rychleji je pojme za své. Díky tomu z Vašeho psa vyroste psychicky vyrovnaný , zdravě seběvědomý , svobodný a šťastný jedinec s pevnou vazbou ke svému pánu.  Pokud budete mít jakýkoliv problém se socializací, kontaktujte mě. 

Co s sebou přinést na trénink:

obojek, pevné vodítko(ne flexi), máte-li stopovací vodítko nebo dlouhou šňůru, spoustu měkkých na drobno nakrájených nedrobících se pamlsků, které nejsou pejskovi všední - ne granule  (párek,sýr,sušené maso). Pamlsky mějte v uzavřené nádobě,  nebo v zajištěné kapse , ideálně v pamlskovníku (usnadní manipulaci s pamlsky), klikr (kdo ho používá), hračku na přetahování, misku s vodou a v neposlední řadě pejska :)

Plac není oplocený, je bez kotců. Pejsci jsou po dobu odpočinku zavření v autě, uvázaní ve stínu u stromů,  u úvazných kolíků nebo v kenelce či kleci. V parných dnech je pro pejsky připraveno osvěžení v podobě řeky Bečvy.

Těším se na všechny nováčky! 

 

AGILITY (obratnost)

velmi oblíbený kynologický sport vhodný nejen pro všechna plemena pejsků, ale i pro křížence. Na věku pejska nezáleží. Pracujeme se štěňátky od tří měsíců. Výcvik je veden pozitivní metodou tak, aby pejska bavil, je přizpůsobený věku pejska, jeho psychické i fyzické kondici. Sport je vhodný nejen pro dospělé, ale i děti, kteří v agility dosahují výborných výsledků. Rychle se do práce s pejskem nadchnou a je radost sledovat, jak je vzájemná spolupráce se svým čtyřnohým parťákem naplňuje a posiluje jejich vztah.

Pejsek se učí překonávat parkur, který je složený z překážek. Mezi agility překážky patří: skokovka jednoduchá, slalom, pevný a látkový tunel,kruh, dálka, kladina, houpačka a áčko... Více o agility.

ŠKOLKA PRO ŠTĚŇATA

efektivní práce se štěňátky, kdy se zaměřujeme na to, aby z pejsků vyrostli nejen psychicky vyrovnaní jedinci, ale i přizpůsobiví  parťáci pro pohodový život. Pejsci se socializují, učí se základním povelům a různým trikům. Psovod získá zkušenost jak správně a efektivně komunikovat s pejskem, jak ho motivovat, socializovat a vychovávat. Kurz je dvouměsíční. Minimální věk štěněte 3 měsíce. Přihlášky a více informací prostřednictvím e-mailu.

 VÝCVIK POSLUŠNOSTI

dospělí pejsci (dle domluvy), možnost přípravy na zkoušky z poslušnosti