Jmenuji se Nikola Turečková. Výcviku psů se aktivně věnuji od úplného dětství. Narodila jsem se do kynologicky zaměřené rodiny, kdy jsme společně s maminkou chovaly psy plemene německý pinč (maminka byla první poradkyní chovu tohoto plemene), čínské chocholaté psy, americké kokršpaněly, argentinské dogy, australské honácké psy, bedlington teriéry a border collie. Maminka se soustředila na výstavy psů a já se začala věnovat sportovní kynologii. V roce 1995 mě jako malou sedmiletou holčičku na jedné z výstav psů v Brně uchvátil psí sport zvaný AGILITY, kde jsme ještě ten den s mojí kokršpanělkou Ajlinkou společně vyzkoušeli a překonali naši první překážku - kladinu. V tom okamžiku jsem tomuto sportu propadla a hned na to se stala členkou Kynologického Klubu ve Zlíně, kde jsem patnáct let pravidelně docházela a později působila jako výcvikář. Velké díky patří všem úžasným lidičkám z KK Zlín, které jsem měla čest poznat, doprovázet a strávit s nimi velký kus života. Se svými psy jsem splnila řadu zkoušek z poslušnosti, zůčastnila se mnoha tréninků,seminářů, táborů, ale i nespočet závodů ať už u nás nebo v zahraničí.

Od roku 2013 jsem členkou canisterapeutického sdružení Jižní Moravy.  S postiženými dětmi na Základní a Praktické škole ve Zlíně na Lazích jsem se svou fenkou border collie Beys  pracovala necelé dva roky. Od roku 2014 jsme docházely do soukromé mateřské školy na Jižních svazích a do domova důchodců ve Zlíně. Odnesly jsme si odtud spoustu praktických zkušeností a nezapomenutelných zážitků.

V roce 2014 jsem si založila chovatelskou stanici pracovních border collií NINULAND a odchovala svůj první vrh. Momentálně mám dvě feny border collie Bejku a Nyu.

V roce 2015 jsem se odstěhovala do malebné vesničky nesoucí název HOVĚZÍ, kde se od května věnuji výcviku psů nadále. Mnohem víc než trávit dny na závodech,  mě těší podílet se svou pomocí při výcviku a trénování ostatních. Mnohem více mě naplňuje trénovat lidi. Úspěch svých svěřenců mě naplňuje ze všeho nejvíc. To, co jste za pouhé dva roky se svými psy dokázali, je pro mě velkou motivací  pokračovat, zlepšovat a posouvat se dál.

Děkuji mým pejskům. Za trpělivost, společné okamžiky, splněné sny.  Bez jejich síly,odevzdanosti a životního nadšení by to prostě nešlo!