Výcviku psů se aktivně věnuji od úplného dětství. Společně s maminkou jsme chovaly psy plemene německý pinč (mamka byla první poradkyní chovu tohoto plemene), čínské chocholaté psy, americké kokršpaněly, australské honácké psy, bedlington teriéry a border collie. Maminka se soustředila na výstavy psů a já se začala věnovat sportovní kynologii, kde jsem se setkala se všemi možnými plemeny. V roce 1995 mě jako malou sedmiletou holčičku na jedné z výstav psů v Brně uchvátil psí sport zvaný AGILITY, kterému jsem propadla.  Na to se stala členkou Kynologického Klubu ve Zlíně, kde jsem patnáct let pravidelně docházela a později působila jako výcvikář. Velké díky patří všem úžasným lidičkám z KK Zlín, které jsem měla čest poznat, doprovázet a strávit s nimi velký kus života. Se svými psy jsem splnila řadu zkoušek z poslušnosti, zúčastnila se mnoha tréninků,seminářů,intenzivek, táborů, ale i nespočet závodů ať už u nás nebo v zahraničí. 

Od roku 2013 jsem členkou canisterapeutického sdružení Jižní Moravy.  S postiženými dětmi na Základní a Praktické škole ve Zlíně na Lazích jsem se svou fenkou border collie Beys  pracovala necelé dva roky. Od roku 2014 jsme docházely do soukromé mateřské školy na Jižních svazích a do domova důchodců ve Zlíně. Odnesly jsme si odtud spoustu praktických zkušeností a nezapomenutelných zážitků.

V roce 2014 jsem si založila chovatelskou stanici pracovních border collií NINULAND a odchovala tři vrhy. V současnoti mám dvě feny border collie Bejku a Nyu.

V roce 2015 jsem se odstěhovala do malebné vesničky na HOVĚZÍ, kde se od května věnuji výcviku psů nadále. Mnohem víc než trávit dny na závodech,  mě těší podílet se svou pomocí při výcviku a trénování ostatních. Mnohem více mě naplňuje trénovat lidi a jejich úspěchy jsou pro mě velkou motivací pokračovat, zlepšovat a posouvat se dál.  

Děkuji svým psům. Za jejich důvěru, nekonečné nadšení, společné okamžiky a splněné sny.  

Bez jejich síly,odevzdanosti a životního nadšení by to prostě nešlo!

Více o nich se můžete dočíst na stránkách naší chovatelské stanice www.ninuland.cz