ŠKOLKA PRO ŠTĚŇATA 2018 ( 3-12 měs.) - máme volná místa! 

  • 1. turnus: začátek od 19.6.2018 - PLNO

  • 2. turnus: začátek od 21.8.2018 - VOLNÁ MÍSTA

Více informací na e-mailu tureni@seznam.cz. Těším se na Vás! Nikol

ŠKOLKA PRO ŠTĚŇATA

efektivní práce se štěňátky, kdy se zaměřujeme na to, aby z pejsků vyrostli nejen psychicky vyrovnaní jedinci, ale i přizpůsobiví  parťáci pro pohodový život. Pejsci se socializují, učí se základním povelům a různým trikům. Psovod získá zkušenost jak správně a efektivně komunikovat s pejskem, jak ho motivovat, socializovat a vychovávat. Kurz je dvouměsíční. Minimální věk štěněte 3 měsíce. Přihlášky a více informací prostřednictvím e-mailu.

Důležitá je SOCIALIZACE

Než se pustíte s pejskem do jakéhokoliv cvičení, je třeba jej řádně socializovat (začlenit do společnosti). Čím dříve začnete, tím lépe pro Vás i Vašeho psa. Začít není nikdy pozdě, ale u staršího pejska už mohou být utvořeny špatné psychologické návyky, které se mohou  hůře odbourávat. Proto neopomínejte na správnou socializaci již v útlém věku, jinak si můžete založit na řadu problémů, např.: špatně socializovaný pes bývá bázlivý,  nervózní, agresivní (skrytý strach) ,hyperaktivní,  reaguje neúměrně (kouše, utíká) , nemá ochotu spolupracovat,  je nebezpečný sám sobě i okolí.

Jak správně socializovat psa:

Co nejvíce s ním od mala chodit mezi lidi a ostatní zvířata. Mezi neagresivní psy a socializovaná štěňata. Začlenit jej do dění rodinného kruhu. Zvykat na různá prostředí (ruch města, les, vnitřní prostranství, cestu autem a jinými dopravními prostředky) Zvykat na všechny možné zvuky (ohňostroj, střelba , bouřka,hlasy,potlesk,auta, sekačka,zvonek, vystřelující deštník,berle, myčka) . Často na psa mluvte , ve chvíli nejistoty jej povzbuďte, protože opora a sebevědomí páníčka je pro psa vzorem chování, především v situacích zatěžujících psychiku psa. Veškeré požadované chování chválit a odměňovat. Když se pejsek bojí, nekonejšit, nebrat na ruce, být vklidu ,tvářit se sebevědomě a optimisticky. Postupně vystavovat pejska situacím, kterých se bojí, ale k ničemu jej nenutit. Odměnit, když je klidný, zkoumavý.  Zvykat na vodítko a obojek, kontrola uší,očí,stříhání drápků, kartáčování, trimování a celková manipulace se psem. Nechat pejska chodit po různém povrchu. Ale také nezapomeňte štěněti dopřát volný pohyb bez vodítka  je to důležitý pro jeho vývoj, ovladatelnost i na vytvoření si vazby na vás. Nechat jej hrát si s ostatními psy , aby poznali , co znamenají různé signály a postoje jejich těla. Zkrátka čím více nových věcí a situací štěněti ukážete, tím lépe a rychleji je pojme za své. Díky tomu z Vašeho psa vyroste psychicky vyrovnaný , zdravě seběvědomý , svobodný a šťastný jedinec s pevnou vazbou ke svému pánu.  Pokud budete mít jakýkoliv problém se socializací, kontaktujte mě. 

Co s sebou přinést na trénink?

Obojek, pevné vodítko(ne flexi), máte-li stopovací vodítko nebo dlouhou šňůru, spoustu měkkých na drobno nakrájených nedrobících se pamlsků, které nejsou pejskovi všední - ne granule  (párek,sýr,sušené maso). Pamlsky mějte v uzavřené nádobě,  nebo v zajištěné kapse , ideálně v pamlskovníku (usnadní manipulaci s pamlsky), klikr (kdo ho používá), hračku na přetahování, misku s vodou a v neposlední řadě pejska :)

Plac není oplocený, je bez kotců. Pejsci jsou po dobu odpočinku zavření v autě, uvázaní ve stínu u stromů,  u úvazných kolíků nebo v kenelce či kleci. V parných dnech je pro pejsky připraveno osvěžení v podobě řeky Bečvy.

Těším se na všechny nováčky!